Hasła do definicji:

gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie gostyńskim. Siedziba gminy to wieś Pępowo położona nad rzeką Dąbrocznią.

HasłoOkreślenie hasła
Pępowogmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie gostyńskim. Siedziba gminy to wieś Pępowo położona nad rzeką Dąbrocznią.
Kraśniczyn(dawn. gmina Czajki) - gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim. Siedziba gminy to Kraśniczyn. Wieś położona nad rzeką Wojsławką (prawy dopływ Wieprza).
miastoStare Miasto to gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim. Siedziba gminy to wieś Stare Miasto. Przez środek miejscowości przepływa rzeka Powa.
Grzegorzewgmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie kolskim. Siedziba gminy to wieś Grzegorzew, nad Rgielewką,
Wilczyngmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim. Siedziba gminy to wieś Wilczyn leżąca nad Jeziorem Wilczyńskim.
Przemętgmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim.Siedziba gminy to wieś Przemęt nad jeziorami Przemęckim Dużym i Małym w dorzeczu Obry.
Sośniegmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrowskim. Siedziba gminy to wieś Sośnie położonana skraju doliny Baryczy, nad strumieniami Młyńska Woda, Kobylarka i Polska Woda.